55PC1811-22-9-9
Part Number:
55PC1811-22-9-9
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG WHT
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.079" (2.01mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG