55A0811-18-3-F871
Part Number:
55A0811-18-3-F871
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 18AWG ORG
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/30
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.070" (1.78mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.009" (0.23mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG