55PC0211-14-3
Part Number:
55PC0211-14-3
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 14AWG ORG
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/27
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.086" (2.18mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.008" (0.20mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
14 AWG