44A0811-18-0-MX
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part Number:
44A0811-18-0-MX
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 18AWG BLK
Manufacturer :
Conductor Strand :
19/30
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.080" (2.03mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.005" (0.13mm)
Jacket Color :
Black
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG