55PC0214-24-3
Part Number:
55PC0214-24-3
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG ORG
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.039" (0.99mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.008" (0.20mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG