55A0814-24-0
Part Number:
55A0814-24-0
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG BLK
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.037" (0.94mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Black
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG