55PC0816-24-9CS3042
Part Number:
55PC0816-24-9CS3042
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG WHT
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.044" (1.12mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG