FLHTD0311-12-2
Part Number:
FLHTD0311-12-2
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG 600V RED
Jacket (Insulation) Diameter :
0.101" (2.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Jacket Color :
Red
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG