55A6359-26-0CS1999
Part Number:
55A6359-26-0CS1999
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V BLACK
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/38
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.032" (0.81mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Black
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG