55PC0112-20-92
Part Number:
55PC0112-20-92
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V W/R
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.049" (1.24mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
White, Red Stripe
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG