1330-12-1-0500-005-1-TS
Part Number:
1330-12-1-0500-005-1-TS
Description:
UL1330, 12AWG, 600V, 80C ~ -80
Conductor Strand :
65/0.0100"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.134" (3.40mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.020" (0.51mm)
Jacket Color :
Blue
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG