C-1002-06/PSA-1"CIRCLE-50PK
Manufacturer:
3M
Part Number:
C-1002-06/PSA-1"CIRCLE-50PK
Category:
Foam
Description:
FOAM 1" DIA THERMOPLASTIC BLUE
Manufacturer :
3M
Category :
Foam
Color :
Blue
Density :
Material :
Thermoplastic
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.00" Diameter (25.4mm)
Thickness :
0.060" (1.52mm)