CF-42SC-015/PSA-1"X1"-50PK
Manufacturer:
3M
Part Number:
CF-42SC-015/PSA-1"X1"-50PK
Category:
Foam
Description:
CONFOR CF-42SC-015/PSA DAMPING F
Manufacturer :
3M
Category :
Foam
Color :
Black
Density :
101 kg/m³
Material :
Polyurethane
Material Flammability Rating :
UL94 HF-1
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.00" W x 1.00" L (25.4mm x 25.4mm)
Thickness :
0.059" (1.50mm)