1332-20-1-0500-011-1-TS
Part Number:
1332-20-1-0500-011-1-TS
Description:
UL1332, 20AWG, 300V, 200 ~ -80,
Conductor Strand :
19/0.0079"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.065" (1.65mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.013" (0.33mm)
Jacket Color :
Green, Yellow
Operating Temperature :
200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG