LS-1025LM-10"X10"-5PK
Manufacturer:
Aearo Technologies, a 3M company
Part Number:
LS-1025LM-10"X10"-5PK
Category:
Foam
Description:
POLYURETHANE 10"X10"X.25" 5PK
Manufacturer :
Category :
Foam
Color :
Black
Density :
160 kg/m³
Material :
Polyurethane
Material Flammability Rating :
UL94 HBF
Product Status :
Active
Size / Dimension :
10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm)
Thickness :
0.250" (6.35mm)