3239-18-1-0500-011-1-TS
Part Number:
3239-18-1-0500-011-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG GRN/YEL 500'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.098" (2.48mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.025" (0.63mm)
Jacket Color :
Green, Yellow
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Voltage :
3000V
Wire Gauge :
18 AWG