16STRYELGXL1000
Part Number:
16STRYELGXL1000
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 1000'
In Stock:
49
Jacket (Insulation) Diameter :
0.102" (2.59mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.019" (0.48mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
1000.0' (304.8m)
Operating Temperature :
125°C
Voltage :
60V
Wire Gauge :
16 AWG