62PPM24BM40
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
62PPM24BM40
Category:
Hole Plugs - Tapered Caps
Description:
HOLE PLUG, 24MM HOLE, 0.8-4.0MM
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Hole Plugs - Tapered Caps
Color :
Natural
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
Flange Diameter :
1.102" (28.00mm)
Hole Diameter :
0.945" (24.00mm)
Material :
Nylon
Panel Thickness :
0.031" ~ 0.157" (0.80mm ~ 4.00mm)