62PP037BG14
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
62PP037BG14
Category:
Hole Plugs - Tapered Caps
Description:
HOLE PLUG, .375 HOLE, .031-.140
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Hole Plugs - Tapered Caps
Color :
Natural
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
Flange Diameter :
0.672" (17.07mm)
Hole Diameter :
0.375" (9.53mm) 3/8"
Material :
Nylon
Panel Thickness :
0.031" ~ 0.140" (0.79mm ~ 3.56mm)