16UL1015STRBLU500
Part Number:
16UL1015STRBLU500
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 500'
In Stock:
47
Jacket (Insulation) Diameter :
0.124" (3.15mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
105°C
Ratings :
UL Style 1015
Voltage :
600V
Wire Gauge :
16 AWG