11047-20-1-0500-011-1-TS
Part Number:
11047-20-1-0500-011-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG GRN/YEL 500'
In Stock:
2
Conductor Strand :
21/0.0071"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.009" (0.23mm)
Jacket Color :
Green, Yellow
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG