3266-20-1-0500-008-1-TS
Part Number:
3266-20-1-0500-008-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG ORN 500'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.073" (1.85mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG