28UL1007STRGRA1000
Part Number:
28UL1007STRGRA1000
Description:
HOOK-UP STRND 28AWG GRY 1000'
In Stock:
44
Conductor Strand :
7/36
Jacket (Insulation) Diameter :
0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Gray
Length :
1000.0' (304.8m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
28 AWG