10368-24-1-0500-011-1-TS
Part Number:
10368-24-1-0500-011-1-TS
Description:
UL10368 HALOGEN FREE, 24AWG, GRE
Conductor Strand :
11/0.0063"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.051" (1.30mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.011" (0.28mm)
Jacket Color :
Green, Yellow
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG