10368-30-1-0500-010-1-TS
Part Number:
10368-30-1-0500-010-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 30AWG VIOLET 500'
Conductor Strand :
7/0.0039"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.033" (0.84mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
30 AWG