24UL1007SLDVIO250
Part Number:
24UL1007SLDVIO250
Description:
HOOK-UP SOLID 24AWG VIO 250'
In Stock:
48
Conductor Strand :
Solid
Jacket (Insulation) Diameter :
0.053" (1.35mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG