16UL1015STRBLU
Part Number:
16UL1015STRBLU
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 100'
In Stock:
36
Jacket (Insulation) Diameter :
0.124" (3.15mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
105°C
Ratings :
UL Style 1015
Voltage :
600V
Wire Gauge :
16 AWG