28UL1007SLDORA
Part Number:
28UL1007SLDORA
Description:
HOOK-UP SOLID 28AWG ORG 100'
In Stock:
31
Conductor Strand :
Solid
Jacket (Insulation) Diameter :
0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
28 AWG