28UL1007SLDYEL
Part Number:
28UL1007SLDYEL
Description:
HOOK-UP SOLID 28AWG YLW 100'
In Stock:
31
Jacket (Insulation) Diameter :
0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
28 AWG