16UL1007STRBLU25
Part Number:
16UL1007STRBLU25
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG 300V BLU 25'
In Stock:
46
Jacket (Insulation) Diameter :
0.094" (2.38mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
105°C
Ratings :
UL Style 1007
Voltage :
300V
Wire Gauge :
16 AWG