28UL1007SLDVIO25
Part Number:
28UL1007SLDVIO25
Description:
HOOK-UP SOLID 28AWG 300V VIO 25'
In Stock:
39
Conductor Strand :
Solid
Jacket (Insulation) Diameter :
0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
28 AWG