11047-14-1-0500-007-1-TS
Part Number:
11047-14-1-0500-007-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG GRN FEET
Conductor Strand :
19/0.0092"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.130" (3.30mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Green
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
14 AWG