11047-16-1-0500-011-1-TS
Part Number:
11047-16-1-0500-011-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG GRN/YEL FEET
Conductor Strand :
26/0.0100"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.114" (2.89mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Green, Yellow
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
16 AWG