3644-16-1-0500-004-1-TS
Part Number:
3644-16-1-0500-004-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG RED FOOT
Conductor Strand :
26/0.0100"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.122" (3.10mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.031" (0.80mm)
Jacket Color :
Red
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
1000V
Wire Gauge :
16 AWG