10368-32-1-0500-007-1-TS
Part Number:
10368-32-1-0500-007-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 32AWG GRN FOOT
Conductor Strand :
7/0.0031"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.031" (0.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.011" (0.28mm)
Jacket Color :
Green
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
32 AWG