3123-18-1-0500-002-1-TS
Part Number:
3123-18-1-0500-002-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG WHT FOOT
Conductor Strand :
34/0.0071"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.110" (2.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.031" (0.80mm)
Jacket Color :
White
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG