3644-18-1-0500-003-1-TS
Part Number:
3644-18-1-0500-003-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG YEL 500'
Conductor Strand :
34/0.0071"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.110" (2.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.031" (0.80mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
1000V
Wire Gauge :
18 AWG