3123-20-1-0500-008-1-TS
Part Number:
3123-20-1-0500-008-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG ORN 500'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.098" (2.48mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.031" (0.80mm)
Jacket Color :
Orange
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG