RKWDM-16-15-OR
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
RKWDM-16-15-OR
Category:
Reclosable Fasteners
Description:
HOOK&LOOP TIE ORANGE 1.25'
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Reclosable Fasteners
Color :
Orange
Diameter :
Features :
Metal Buckle
Length :
15.000" (381.00mm)
Material :
Polyamide (PA), Nylon
Mounting Type :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Type :
Hook and Loop - Tie
Width :
1.000" (25.40mm)