NSE-2009-M5-20
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
NSE-2009-M5-20
Category:
Screws, Bolts
Description:
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M5
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.366" (9.30mm)
Head Height :
0.106" (2.69mm)
Length - Below Head :
0.787" (20.00mm)
Length - Overall :
0.893" (22.69mm)