50M100150F035
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
50M100150F035
Category:
Screws, Bolts
Description:
FILLISTER SLOTTED SCREW, M10 X 1
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.787" (20.00mm)
Head Height :
0.295" (7.50mm)
Length - Below Head :
1.378" (35.00mm)
Length - Overall :
1.673" (42.50mm)