27POST8321000
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
27POST8321000
Category:
Screws, Bolts
Description:
THREADED POST, #8-32 THREAD, 1 I
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Features :
Head Diameter :
0.406" (10.31mm)
Head Height :
0.093" (2.36mm)
Length - Below Head :
1.000" (25.40mm) 1"
Length - Overall :
1.093" (27.76mm)