27POST8320375
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
27POST8320375
Category:
Screws, Bolts
Description:
THREADED POST, #8-32 THREAD, 3/8
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Features :
Head Diameter :
0.406" (10.31mm)
Head Height :
0.093" (2.36mm)
Length - Below Head :
0.375" (9.53mm) 3/8"
Length - Overall :
0.468" (11.89mm)