090832175TEG
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
090832175TEG
Category:
Screws, Bolts
Description:
SLOTTED THUMB SCREW 8-32 THREA
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.381" (9.68mm)
Head Height :
0.280" (7.11mm)
Length - Below Head :
1.750" (44.45mm)
Length - Overall :
2.030" (51.56mm)