012520PW175
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
012520PW175
Category:
Screws, Bolts
Description:
PAN PHILLIPS SCREW 1/4-20 THREA
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Phillips
Features :
Head Diameter :
0.483" (12.26mm)
Head Height :
0.198" (5.03mm)
Length - Below Head :
1.750" (44.45mm)
Length - Overall :
1.948" (49.48mm)