010832B200
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
010832B200
Category:
Screws, Bolts
Description:
BINDER SLOTTED SCREW 8-32 THRE
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.335" (8.51mm)
Head Height :
0.200" (5.08mm)
Length - Below Head :
2.000" (50.80mm)
Length - Overall :
2.200" (55.88mm)