010164P075
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
010164P075
Category:
Screws, Bolts
Description:
PAN SLOTTED SCREW 1-64 THREAD
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.136" (3.45mm)
Head Height :
0.084" (2.13mm)
Length - Below Head :
0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall :
0.834" (21.18mm)