50M100150D050
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
50M100150D050
Category:
Screws, Bolts
Description:
CHEESE SLOTTED SCREW, M10 X 1.5
In Stock:
450
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.615" (15.63mm)
Head Height :
0.236" (6.00mm)
Length - Below Head :
1.969" (50.00mm)
Length - Overall :
2.205" (56.00mm)