50M080125D035
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
50M080125D035
Category:
Screws, Bolts
Description:
CHEESE SLOTTED SCREW, M8 X 1.25
In Stock:
402
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.512" (13.00mm)
Head Height :
0.197" (5.00mm)
Length - Below Head :
1.378" (35.00mm)
Length - Overall :
1.575" (40.00mm)