50M060100D050
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
50M060100D050
Category:
Screws, Bolts
Description:
CHEESE SLOTTED SCREW, M6 X 1 THR
In Stock:
950
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.394" (10.00mm)
Head Height :
0.154" (3.90mm)
Length - Below Head :
1.969" (50.00mm)
Length - Overall :
2.122" (53.90mm)